Kvalitní, rychlé a uhlíkově neutrální řešení lehkých obvodových plášťů

Naše plně prefabrikované modulové lehké obvodové pláště na bázi dřeva Envilop splňují vysoké energetické standardy pro pasivní domy. Slouží jako náhrada zastaralých obvodových plášťů (typicky tzv. Boletických panelů), kde je možná jejich velmi rychlá a efektivní výměna. Současně mohou být použité i na novou výstavbu kde je požadavek na lehký obvodový plášť. Čerpáme ze zahraničních zkušeností, vývoje a spolupráce s výzkumným centrem ČVUT.

 

Hlavní vlastnosti a technické parametry

Výroba a materiály

Maximálně prefabrikované panely se vyrábí na moderních CNC obráběcích centrech, díky kterým dosahujeme vynikající přesnosti, kvality a rychlosti. K výrobě používáme pokročilé materiály na bázi dřeva jako jsou nosníky z vrstvených dýh, dřevovláknité tepelné izolace a konstrukční desky nebo korek.

0,16 W/m2·K

Systém vhodný pro pasivní domy

Součinitel prostupu tepla: neprůsvitná část 0,16 W/m2·K, výplně otvorů 0,72 W/m2·K

Montáž a použití

Na stavbu přijíždí panely již plně zkompletované včetně oken, žaluzií, fasády apod. Tyto moduly stačí pouze zavěsit za ocelové kotvy na nosnou konstrukci stavby. To vše bez nutnosti vnějšího lešení nebo dodatečných prací na fasádě.

120 m2/den

Rychlost montáže

Navržená technologie kotvení a precizní prefabrikace umožňuje velmi rychlou montáž přímo na stavbě.

Uhlíková neutralita

Jako první nabízíme řešení zcela uhlíkově neutrálních obvodových plášťů budov. Zbytkové svázané emise CO2 kompenzujeme výsadbou nových stromů. Tyto nově vysazené české lesy během svého života naváží takové množství CO2, že je obvodový plášť uhlíkově neutrální.

30 %

Primární energie oproti hliníkových systémům

Potenciál globálního oteplování GWP 31,3 kgCO2eq., spotřeba neobnovitelné primární energie PEI 9247 MJ na jeden typický panel.

Vybavení

Panely se vyznačují subtilními nosnými sloupky a integrovanými žaluziemi do rámu panelu. Dále panely již z výroby obsahují okenní konstrukce, vnější fasádní povrchy, klempířská oplechování, parapety a ocelové kotvy k zavěšení na nosnou konstrukci stavby.

12,0 m

Maximální požární výška objektu

Konstrukce Envilopu je požárně uzavřená. Klasifikace konstrukce nejvýše DP2 a požární výška objektu maximálně 12,0 m (bez dalších opatření).

Vzhled

Vnější povrchová úprava panelů může být z libovolného fasádního obkladu. Požadavky architektů jistě uspokojí cemento-vláknité, alu-bondové, kompozitní, kovové nebo dřevěné fasádní materiály. Moduly mohou být také také osazeny treláží pro pnoucí zeleň nebo fotovoltaickými panely.

až 90 min

Požární odolnost při požáru z vnější strany varianty Envilop Fire

Varianta Envilop Fire v testech vykázala požární odolnost EIo-i 90 minut a EIo-o 60 minut.

Potřebujete poradit?
Nechte nám na sebe e-mail
a my se Vám ozveme.


  Varianty systému Envilop

  Envilop Standard

  Plně prefabrikovaný panelový systém lehkého obvodového pláště určený pro renovace (náhrada Boletických panelů) i novostavby budov. Panely se vyznačují maximální mírou prosklení, subtilními nosnými sloupky a integrovanými žaluziemi do rámu panelu. Dále panely již z výroby obsahují okenní konstrukce, vnější fasádní povrchy, klempířská oplechování, parapety a ocelové kotvy k zavěšení na nosnou konstrukci stavby. Panely je možné provést ve verzi Fire se zvýšenou požární odolností a požární uzavřeností.
  Tepelně technické parametry dosahují hodnot vhodných pro nízkoenergetickou a pasivní výstavbu. Skladba je difuzně otevřená a vzduchotěsná.
  Typické rozměry panelů jsou šířka 1,5 až 3,0 m a výška 3,4 m. V případě větší výšky panelů jsou přepravovány naležato. Při montáži není potřeba lešení a dodatečné úpravy z exteriéru. Ve zjednodušené verzi je možné systémové lišty a těsnění pro montáž bez lešení nahradit páskami a lištami instalovanými na místě z plošiny

  Envilop Wide

  Vychází z panelů Envilop Standard, ale umožňuje jejich použití při nadstandardních rozměrech. Toto řešení zkracuje dobu montáže a minimalizuje množství spár mezi panely. Je možné vyrobit panely šířky až 12,0 m a výšky až 4,0 m.

  Envilop Highrise

  Tyto prefabrikované panely jsou určené pro výškové budovy do požární výšky objektu 22 m. Dřevěné panely jsou v místě stropní desky doplněny o ocelovou konstrukci, která tvoří požární dělící pás. Stejně jako Envilop Standard se může jednat o kompletní panely včetně oken, žaluzií a veškerého dalšího vybavení.

  Envilop VIP

  Tento typ lehkého obvodového pláště se vyznačuje minimální tloušťkou a pohledovým dřevěným CLT panelem v interiéru. Jedná se o spřaženou dřevěnou konstrukci z masivních CLT panelů s efektivním využitím vakuových izolačních panelů.
  Při tloušťce panelu pouze 200 mm je dosaženo součinitele prostupu (0,12 [W/m2·K]) tepla vhodného pro pasivní domy.

  Řešení je chráněno užitným vzorem vlastněným ČVUT v Praze. WOOODRISE s.r.o. je držitelem platné licence umožňující její další zprostředkování třetím subjektům, zejména výrobcům.