Posouváme hranice výstavby dřevěných staveb

Naším posláním je přinést do České republiky realizace vícepodlažních občanských a bytových staveb, které využívají dřeva jako hlavní konstrukční materiál nebo kombinují dřevěný obvodový plášť s jinou nosnou konstrukcí.
Podporujeme výzkum, společenské a legislativní změny ve stavebnictví, aby i v českém prostředí vyrostly výškové dřevostavby a staly se běžnou součástí našich měst.

Dřevo voní, dýchá a chcete se ho dotknout. Dřevo je rychlé, teplé a bezpečné. Dřevo je budoucnost.

Na čem stavíme?

Rychlost

Konstrukční systémy a obvodové pláště na bázi dřeva poskytují velmi vysokou míru prefabrikace a tím umožňují stavět rychle a efektivně. Výroba jednotlivých komponentů probíhá za stálých a kontrolovaných podmínek s využitím moderních technologií ve výrobních halách. U lehkých obvodových plášťů prefabrikace umožňuje osazení kompletně dokončených stěn včetně oken, fasády, stínících prvků a dalších doplňků v jednom pracovním kroku.

Čas jsou peníze.“

Kvalita

Preciznost, tvarové a rozměrové možnosti moderních dřevěných konstrukcí jsou úžasné. Díky technologickému pokroku dokážeme na CNC obráběcích strojích vyrábět velkoformátové několikametrové prvky s milimetrovou přesností. Tato přesná a rychlá výroba spolu s projektováním využívajícím informační model budovy (BIM) dosahuje nevídané produktivity a efektivity.

Lidem myšlení, strojům dřinu.“

J. A. Baťa

Ekologie

Za 3 minuty vyroste v českých lesích materiál na stavbu jednoho domu. Dřevo je naše bohatství a tradice, které musíme znovu začít používat pro stavbu našich budov. Lokální výroba podporuje místní ekonomiku a nezatěžuje životní prostředí nadměrnou dopravou. Naše dřevěné obvodové pláště snižují spotřebu svázané energie na výstavbu o 70 % a úsporu emisí CO2 až o 90 % proti běžným řešením.

„Lidé by měli vědět o přírodě, ne příroda o lidech.“

Energie

Dřevo je díky svým vlastnostem ideální materiál pro výstavbu energeticky úsporných budov, především pasivních domů. Konstrukční principy dřevostaveb umožňují vytvoření souvislé a dostatečně izolující tepelné obálky pro minimalizaci energie na vytápění. Minimalizace energie na chlazení je dosahováno důsledným používáním principů vnějšího stínění okenních ploch.

„Nejlevnější energie je ta, která se nespotřebovala.“